NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Тонът на времето Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024
4171
Тонът на времето

Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024

С празнично шествие на участниците ще започне тазгодишното 18-о издание на Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ – Созопол 2024. Маршрутът на дефилето ще започне в 19:30 ч. с начална точка от СОУ „Св. Св

| 05 Юли 2024, 08:18 ч.
Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024
Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024
Снимка © Мая Стефанова,

С празнично шествие на участниците ще започне тазгодишното 18-о издание на Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ – Созопол 2024. 

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България, на 11 септември в зала 3 на НДК, съобщават организаторите от Fest Team.

„И двете формации майсторски преплитат традиционни и фолк мотиви с модерни жанрове. Никола Груев – Kottarashky впечатлява със своето умение да съчетава български фолклор с електронна музика, джаз и хип хоп, което е в основата на неговия уникален и иновативен звук. Tinariwen пък, които идват от северната част на Мали, покоряват световните сцени с изкусен бленд от традиционна западноафриканска и арабска музика с популярни жанрове като блус и фолк. Тази обща страст към музикалното експериментиране и синтез на различни културни влияния прави Kottarashky & The Preachers идеалния съпорт за едно незабравимо изживяване с основен фокус – м

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“. 

Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др. Организирани са съпътстващи концерти, театрални представления, творчески работилници и концерти. Целта на инициативата е да се предизвика интерес към музеите и културните институции. Цените на билетите са намалени, а някои обекти могат да бъдат посетени напълно безплатно. За по-бързо придвижване между отделните музеи и галерии в центъра на града е предвиден извънреден транспорт.

В събота за посетители отваря и Чернинския дворец в Прага, който е седалище на Мин

Древният римски път Виа Апия бе включен в списъка на ЮНЕСКО за световно културно наследство, който вече включва 60 обекта, разположени в Италия, съобщи АП. 

Решението беше взето на сесията на Комитета за световно наследство на организацията, която се провежда в индийската столица Делхи.

Италия е абсолютен световен шампион по брой на обектите и историческите артефакти, включени в Списъка на световното наследство. 

Виа Апия е построен по времето на републиканците в Древен Рим (312 г. пр. Хр.) и носи името на владетеля, който го е построил - Апий Клавдий Цек. Този път е бил напредничаво инженерно съоръжение и също така е позволил на Рим да завладее южните територии. Той е използван за свързване с Гърция, Египет и Мала Азия. Трасето на древния път преминава през повече от 70 селища, 15 парка, 12 града и четири области. 

На всяка римска миля о

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

Историческият музей във Велинград представя изложбата "Пейзажи" на Атанас Фурнаджиев. Тя е разположена в Зала 2 на музея и може да бъде посетена до края на месец август, съобщиха от Исторически музей - Велинград.

Голяма част от тях са пейзажи, свързани с Велинград и целия Чепински край, като една от основните теми в творчеството му е местност Клептуза, поясняват още те.

Атанас Фурнаджиев е  доайенът на велинградските художници, автор на десетки живописни картини, добавят още от музея.

През месец юли музеят представи  изложбата "Художничката Мария Малчева",  включваща художествени творби и рисунки на традиционни за Чепинския край модели на великденски писани яйца и шевици.

Маршрутът на дефилето ще започне в 19:30 ч. с начална точка от СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Ще продължи по улиците „Одеса“ и „Ропотамо“ и ще премине през площад „Черно море“. След това ще продължи по ул. „Републиканска“ до ще достигне до сцената на Летния театър „Аполония“ в Стария град.

Официалната част с церемония по откриване на младежкия конкурс за изкуства „Музите“ от 20:00 ч. на Летния театър. По-късно ще бъде представена конкурсната програма в раздел „Танцово изкуство“ с участниците от всички възрастови групи.

Първата тазгодишна сесия на фестивала ще бъде между 5 и 10 юли 2024 г., а втората в периода 10-15 юли 2024.

Фестивалът е съревнование на художественото майсторство и полезно професионално партньорство, съчетание на динамичния младежки дух и талант с летен отдих и творчески изяви, празник на изкуството и трайни приятелства, съобщиха организаторите.

Събитието е под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова. 

С концерт на открито Духовият оркестър „Васил Абрашев“ при Община Търговище закрива творческия сезон. Изявата ще бъде утре, 9 юли, в градинката до фонтана в центъра на града, съобщи пред репортер диригентът на формацията д-р Росица Бояджиева – Вълева. 

Жителите на Търговище ще имат възможността да чуят в един концерт най-доброто от репертоара на Духовия оркестър „Васил Абрашев“, разработено в последно време. Пред публиката ще прозвучат разпознаваеми български произведения и образци от световните сцени, всички с лятна тематика. Музикантите ще изпълнят етюди от различни жанрове, сред които български фолклор и естрада, чарлстон и суинг, каза диригентът. 

Д-р Бояджиева-Вълева споделя, че Духовият оркестър в Търговище има своята отгледана публика, която следи изявите на състава и винаги присъства с интерес. „Радваме се, че много от младата публика е наша вярна пос

Държавна опера - Стара Загора започва в петък, 5 юли, летните музикални вечери на открито с "Мадам Бътерфлай" на Джакомо Пучини, съобщи на сайта си културната институция.  

Старозагорци и гостите на града ще могат да се насладят на творбата на сцената на Античния форум „Августа Траяна”.

Публиката в Стара Загора за първи път ще види в ролята на Чо-Чо-сан украинското сопрано Тамара Калинкина. Тя дебютира в тази роля на сцената на оперния театър "Ваймуне" в Тарту, Естония през февруари м.г. В спектакъла на 5 юли в ролята на Пинкертон ще й партнира нейният сънародник и вече също солист на Старозагорската опера Михайло Малафи. Баритонът Йосиф Славов ще се превъплъти в образа на Шарплес, басът Александър Марулев ще бъде Бонзо, Ивайло Йовчев – Горо, Тереза Бракалова е в ролята на Сузуки. Спектакъла ще дирижира главният диригент на Старозагорската опера Ивайло Кринчев. Учас

Барабанистът Майк Терана запя песни на Франк Синатра под съпровода на Разградската филхармония.

Fly Me to the Moon и Gonna Fly Now в изпълнение на световноизвестния барабанист и Разградската филхармония под диригентството на Левон Манукян бяха изненадата на концерта „Класиката среща Майк Терана“.

Музикалната среща между класиката и рока завладя публиката в залата на Общинския културен център. На сцената прозвучаха класически произведения и обичани увертюри, но по един по-нестандартен начин.

В музикалната симбиоза се включи и сопраното Росица Метаниева. Освен две класически произведения, тя изпя и песен на „Лед Цепелин“ под съпровода на Майк Терана.

„Красиво е”, каза Терана при изпълнението на песента Fly Me to the Moon.

Емоциите на барабаниста, бурните аплодисменти на публиката превърнаха концертната вечер в н

Университетът на Стафордшир е мястото, където през 2002 г. се срещат и събират музикантите Том Смит, Ръсел Лийч, Ед Лей и Крис Ърбанович в група Editors. Британската инди рок и постпънк група е сред най-успешните в своето поколение през последните две десетилетия, писа списание „Джи Кю“. 

Editors излизат на сцената на зала 3 на НДК тази вечер като част от серията концерти Sofia Solid.

Крис Ърбанович напуска групата през 2012 г. и след него към Editors се присъединяват Джъстин Локи и Елиът Уилямс.

Групата първоначално свири под името (The) Pride, след това музикантите се спират на Snowfield и остават известни под това име, докато се сключват договор с лейбъла Kitchenware Records през септември 2004 г., сочи справка, публикувана във „Вог“.

Дебютният сингъл на групата е Bullets, който излиза на пазара като limited edition в 500 еди

Азербайджанската поп звезда и актриса Айгюн Казимова отново се довери на българския дизайнер Фатих Осман за визията си в нов музикален проект, съобщават от екипа на Осман. 

Тя засне високобюджетен видеоклип към поп парчето S.O.S, което само в YouTube има близо шест милиона гледания.

Роклята в клипа е избрана от известния турски стилист Беркер Кушку, който не за първи път работи с Фатих Осман. Двамата си партнираха по международните проекти на турската звезда Ажда Пеккан и облякоха Ханде Йенер за клипа към песента й Aklimda. 

Тоалетът на Айгюн Казимова е в цвят огнено червено и е от колекцията висша мода на дизайнера – Garden of The Devil, представена преди няколко месеца на модната седмица в Ниш, Сърбия. Любопитното е, че за изработката

Провежда се в партньорство на Община Созопол и Сдружение „Музите“ с Изпълнителна агенция за българите в чужбина (ИАБЧ), Европейска асоциация на фолклорните фестивали, Народно читалище  „Отец Паисий 1896“ Созопол, Етнографски музей, Художествена галерия и Археологически музей.

Припомняме, че ИАБЧ и през тази година осигурява  участието на наши сънародници от Молдова, Франция, Германия, Италия и други страни в Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Художникът Николай Караджов за първи път се представя със самостоятелна изложба във варненската галерия „Папийон“. Неговата живописна колекция носи името „Знак о ...
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще вземат участие на тазгодишното издание на фестивала „Хасково джаз“, съобщиха от пресслужбата на общинска администрация -Хас ...
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Една коренно различна изложба на Петринел Гочев - така кураторът Спартак Атанасов определя експозицията, подредена в столичната галерия nOva art space. Тя може да бъде разгледана д ...
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Немският творец Аксел Зомер, с псевдонима Лео Зограф, представя в Ловеч изложба със светлинна фотография, която е нарекъл „Танцуващият с фотоапарат“. В художествена га ...
Международен фестивал по фойерверки
В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и ко ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Тонът на времето
4171
Тонът на времето

Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024

С празнично шествие на участниците ще започне тазгодишното 18-о издание на Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ – Созопол 2024. Маршрутът на дефилето ще започне в 19:30 ч. с начална точка от СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“.Официалната част с церемония по откриване на младежкия конкурс за изкуства „Музите“ от 20:00 ч. на Летния театър.

| 05 Юли 2024, 08:18 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024
Започва Международният младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024
Снимка © Мая Стефанова,

С празнично шествие на участниците ще започне тазгодишното 18-о издание на Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ – Созопол 2024. 

Маршрутът на дефилето ще започне в 19:30 ч. с начална точка от СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“. Ще продължи по улиците „Одеса“ и „Ропотамо“ и ще премине през площад „Черно море“. След това ще продължи по ул. „Републиканска“ до ще достигне до сцената на Летния театър „Аполония“ в Стария град.

Kottarashky & The Preachers са специалните гости на Tinariwen за концерта в България, на 11 септември в зала 3 на НДК, съобщават организаторите от Fest Team.

„И двете формации майсторски преплитат традиционни и фолк мотиви с модерни жанрове. Никола Груев – Kottarashky впечатлява със своето умение да съчетава български фолклор с електронна музика, джаз и хип хоп, което е в основата на неговия уникален и иновативен звук. Tinariwen пък, които идват от северната част на Мали, покоряват световните сцени с изкусен бленд от традиционна западноафриканска и арабска музика с популярни жанрове като блус и фолк. Тази обща страст към музикалното експериментиране и синтез на различни културни влияния прави Kottarashky & The Preachers идеалния съпорт за едно незабравимо изживяване с основен фокус – м

Трийсет музея в Прага, Чехия, отварят врати за традиционната Нощ на музеите, съобщи „Ческе новини“. 

Музеи, галерии и други културни институции ще посрещат посетители по различно време. Някои от тях ще отворят врати преди обяд, но програмата на повечето е предвидена за вечерните и нощните часове. Сред тях са Музеят на столицата, Градската библиотека, Музеят на Карел Земан, Националният земеделски музей и др. Организирани са съпътстващи концерти, театрални представления, творчески работилници и концерти. Целта на инициативата е да се предизвика интерес към музеите и културните институции. Цените на билетите са намалени, а някои обекти могат да бъдат посетени напълно безплатно. За по-бързо придвижване между отделните музеи и галерии в центъра на града е предвиден извънреден транспорт.

В събота за посетители отваря и Чернинския дворец в Прага, който е седалище на Мин

Древният римски път Виа Апия бе включен в списъка на ЮНЕСКО за световно културно наследство, който вече включва 60 обекта, разположени в Италия, съобщи АП. 

Решението беше взето на сесията на Комитета за световно наследство на организацията, която се провежда в индийската столица Делхи.

Италия е абсолютен световен шампион по брой на обектите и историческите артефакти, включени в Списъка на световното наследство. 

Виа Апия е построен по времето на републиканците в Древен Рим (312 г. пр. Хр.) и носи името на владетеля, който го е построил - Апий Клавдий Цек. Този път е бил напредничаво инженерно съоръжение и също така е позволил на Рим да завладее южните територии. Той е използван за свързване с Гърция, Египет и Мала Азия. Трасето на древния път преминава през повече от 70 селища, 15 парка, 12 града и четири области. 

На всяка римска миля о

Хиляди електрически проводници, клавиши, микрочипове и компютърни компоненти създават инсталацията на Елиас Симе на тазгодишното издание на Венецианското биенале на изкуствата. 

ДА ВЪЗСТАНОВИМ ВРЪЗКАТА С ОКОЛНАТА СРЕДА

Елиас Симе е роден в Етиопия през 1968 г. Той е мултидисциплинарен художник, известен най-вече с мащабните си релефи, изработени от рециклирана потребителска електроника. Симе е мотивиран от желанието да възстановим и преразгледаме връзката си с околната среда, разказват от Grimm Gallery. По думите им авторът използва техники за сплитане и наслояване, за да създаде огромни мозайки, съставени от клавиатури, вериги, кабели и всякакъв вид електронни отпадъци, внесени в родната му страна. Тези материали се доставят от най-големия пазар на открито в Африка, разположен в етиопската столица Адис Абеба, отбелязват още от галерията. 

Историческият музей във Велинград представя изложбата "Пейзажи" на Атанас Фурнаджиев. Тя е разположена в Зала 2 на музея и може да бъде посетена до края на месец август, съобщиха от Исторически музей - Велинград.

Голяма част от тях са пейзажи, свързани с Велинград и целия Чепински край, като една от основните теми в творчеството му е местност Клептуза, поясняват още те.

Атанас Фурнаджиев е  доайенът на велинградските художници, автор на десетки живописни картини, добавят още от музея.

През месец юли музеят представи  изложбата "Художничката Мария Малчева",  включваща художествени творби и рисунки на традиционни за Чепинския край модели на великденски писани яйца и шевици.

Официалната част с церемония по откриване на младежкия конкурс за изкуства „Музите“ от 20:00 ч. на Летния театър. По-късно ще бъде представена конкурсната програма в раздел „Танцово изкуство“ с участниците от всички възрастови групи.

Първата тазгодишна сесия на фестивала ще бъде между 5 и 10 юли 2024 г., а втората в периода 10-15 юли 2024.

С концерт на открито Духовият оркестър „Васил Абрашев“ при Община Търговище закрива творческия сезон. Изявата ще бъде утре, 9 юли, в градинката до фонтана в центъра на града, съобщи пред репортер диригентът на формацията д-р Росица Бояджиева – Вълева. 

Жителите на Търговище ще имат възможността да чуят в един концерт най-доброто от репертоара на Духовия оркестър „Васил Абрашев“, разработено в последно време. Пред публиката ще прозвучат разпознаваеми български произведения и образци от световните сцени, всички с лятна тематика. Музикантите ще изпълнят етюди от различни жанрове, сред които български фолклор и естрада, чарлстон и суинг, каза диригентът. 

Д-р Бояджиева-Вълева споделя, че Духовият оркестър в Търговище има своята отгледана публика, която следи изявите на състава и винаги присъства с интерес. „Радваме се, че много от младата публика е наша вярна пос

Държавна опера - Стара Загора започва в петък, 5 юли, летните музикални вечери на открито с "Мадам Бътерфлай" на Джакомо Пучини, съобщи на сайта си културната институция.  

Старозагорци и гостите на града ще могат да се насладят на творбата на сцената на Античния форум „Августа Траяна”.

Публиката в Стара Загора за първи път ще види в ролята на Чо-Чо-сан украинското сопрано Тамара Калинкина. Тя дебютира в тази роля на сцената на оперния театър "Ваймуне" в Тарту, Естония през февруари м.г. В спектакъла на 5 юли в ролята на Пинкертон ще й партнира нейният сънародник и вече също солист на Старозагорската опера Михайло Малафи. Баритонът Йосиф Славов ще се превъплъти в образа на Шарплес, басът Александър Марулев ще бъде Бонзо, Ивайло Йовчев – Горо, Тереза Бракалова е в ролята на Сузуки. Спектакъла ще дирижира главният диригент на Старозагорската опера Ивайло Кринчев. Учас

Барабанистът Майк Терана запя песни на Франк Синатра под съпровода на Разградската филхармония.

Fly Me to the Moon и Gonna Fly Now в изпълнение на световноизвестния барабанист и Разградската филхармония под диригентството на Левон Манукян бяха изненадата на концерта „Класиката среща Майк Терана“.

Музикалната среща между класиката и рока завладя публиката в залата на Общинския културен център. На сцената прозвучаха класически произведения и обичани увертюри, но по един по-нестандартен начин.

В музикалната симбиоза се включи и сопраното Росица Метаниева. Освен две класически произведения, тя изпя и песен на „Лед Цепелин“ под съпровода на Майк Терана.

„Красиво е”, каза Терана при изпълнението на песента Fly Me to the Moon.

Емоциите на барабаниста, бурните аплодисменти на публиката превърнаха концертната вечер в н

Университетът на Стафордшир е мястото, където през 2002 г. се срещат и събират музикантите Том Смит, Ръсел Лийч, Ед Лей и Крис Ърбанович в група Editors. Британската инди рок и постпънк група е сред най-успешните в своето поколение през последните две десетилетия, писа списание „Джи Кю“. 

Editors излизат на сцената на зала 3 на НДК тази вечер като част от серията концерти Sofia Solid.

Крис Ърбанович напуска групата през 2012 г. и след него към Editors се присъединяват Джъстин Локи и Елиът Уилямс.

Групата първоначално свири под името (The) Pride, след това музикантите се спират на Snowfield и остават известни под това име, докато се сключват договор с лейбъла Kitchenware Records през септември 2004 г., сочи справка, публикувана във „Вог“.

Дебютният сингъл на групата е Bullets, който излиза на пазара като limited edition в 500 еди

Азербайджанската поп звезда и актриса Айгюн Казимова отново се довери на българския дизайнер Фатих Осман за визията си в нов музикален проект, съобщават от екипа на Осман. 

Тя засне високобюджетен видеоклип към поп парчето S.O.S, което само в YouTube има близо шест милиона гледания.

Роклята в клипа е избрана от известния турски стилист Беркер Кушку, който не за първи път работи с Фатих Осман. Двамата си партнираха по международните проекти на турската звезда Ажда Пеккан и облякоха Ханде Йенер за клипа към песента й Aklimda. 

Тоалетът на Айгюн Казимова е в цвят огнено червено и е от колекцията висша мода на дизайнера – Garden of The Devil, представена преди няколко месеца на модната седмица в Ниш, Сърбия. Любопитното е, че за изработката

Фестивалът е съревнование на художественото майсторство и полезно професионално партньорство, съчетание на динамичния младежки дух и талант с летен отдих и творчески изяви, празник на изкуството и трайни приятелства, съобщиха организаторите.

Събитието е под патронажа на вицепрезидента Илияна Йотова. 

Провежда се в партньорство на Община Созопол и Сдружение „Музите“ с Изпълнителна агенция за българите в чужбина (ИАБЧ), Европейска асоциация на фолклорните фестивали, Народно читалище  „Отец Паисий 1896“ Созопол, Етнографски музей, Художествена галерия и Археологически музей.

Припомняме, че ИАБЧ и през тази година осигурява  участието на наши сънародници от Молдова, Франция, Германия, Италия и други страни в Международния младежки конкурс на изкуствата „Музите“ - Созопол 2024.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Николай Караджов: Художникът е синоним на свобода
Общо 40 изпълнители от страната и чужбина ще участват на фестивала „Хасково джаз“
Спартак Атанасов: Петринел Гочев направи една коренно различна изложба
Лео Зограф представя изложба със светлинна фотография „Танцуващият с фотоапарат“
Международен фестивал по фойерверки
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.